Дания спечели европейската титла по електронен футбол

18-годишният датчанин Андерс „Vejrgang“ Веярганг, който представляваше родината си, срази конкуренцията и направи „червения динамит“ европейски шампион по електронен футбол. Талантливият състезател се изправи в мача за трофея срещу представителя на домакините на UEFA EURO 2024, германеца Умут „Umut“ Гюлтекин, с когото са съотборници на клубно ниво в РБ Лайпциг, и го победи с 4:3.

По пътя към финала „Vejrgang“ се изправи срещу представителите на Украйна и Испания, като съумяваше да заличи пасив от по 2 гола във всяка от срещите и в крайна сметка да отстрани съперниците си. Мачът за трофея срещу „Umut“ също започна лошо за датския геймър. Отново той изоставаше с 2 гола, но в 75-та минута той започна обрат, и въпреки че позволи изравняване до 3:3, „Vejrgang“ вкара мигновено, за да поведе с 4:3 и да триумфира. За него това е първо индивидуално отличие, а датчанинът спечели и 30 хил. долара от наградния фонд на турнира.